נויה סול - בלוז בנות חורין

לוינסקי

חוזרים בזמן לימי הרנסאנס של הארלם, הבלוז שצמח כתגובה של נשים שחורות שמצאו את עצמן, לראשונה בהיסטוריה, בנות חורין - חירות חוקית, כלכלית מינית. ומלוא המשמעות של חירות כוללת גם את ההבנה שהחירות לא דואגת לך, היא רק מאפשרת לך לדאוג לעצמך ככל יכולתך. נויה סול מקימה לתחיה את הבלוז המקורי, הנשי, של ראשית המאה העשרים.

6.7.19

נויה סול

אומת וודסטוק: (לא) כל מה שצריך זה אהבה

לוינסקי

ההיפים היו הזרוע הדתית של תנועת הגאולה של השמאל החדש בשנות השישים. הזרוע שביקשה למצוא משמעות רוחנית בפוליטיקה ומשמעות פוליטית ברוחניות באמצעות השילוש הקדוש של סקס, סמים ורוקנרול. כדרכן של תנועות גאולה, יצרה גם התנועה הזו מיתולוגיות של אלים וגיבורים, זינקה מעלה מעלה ואז נפלה על פרצופה בשיכרון חושים.ירון בן-עמי מחלץ את העובדות המרתקות מתוך שפע האמת המשעממת על ההיפים.

13.7.19

הוד השרון

|

אבן גבירול

5.8.19

ירון בן עמי

30.7.19

|

כמעט הסתפרתי: סיפורה של הסופרגרופ הגדולה של הרוק

הוד השרון

כנגד ארבעה בנים דיברה התורה: המורד והגורו ההיפי דיוויד קרוסבי, הקרייריסט חסר המנוחה סטיבן סטילס, הג'נטלמן הבריטי גרהם נאש והאאוט-סיידר ניל יאנג. ביחד ולחוד הם חתומים על כמה מההמנונים ושירי המחאה הגדולים של שנות השישים והם הולידו תנועה שלמה של סינגר-סונגרייטרים. גיל מטוס חוזר אל תחילת הדרך של CSNY - אל הסאונד של קליפורניה ואל ההרמוניות המופלאות של הסופרגרופ הגדולה בהיסטוריה של הרוק.

9.7.19

אבן גבירול

|

לוינסקי

3.8.19

גיל מטוס

15.7.19

|

עמיר לב - כיתת אמן

לוינסקי

עמיר לב הוא אמן של מילים, מהיוצרים המרכזיים במוזיקה הישראלית מאז ראשית שנות התשעים. כיתת האמן תעסוק בחלקה הראשון בקשר שבין הסביבה של הכותב לכתיבה שלו. ינותחו טקסטים כתובים וייעשו תרגילים בכתיבה. החלק השני ייגע בהלחנה, סאונד והפקה.

27.7.19

עמיר לב

עד שהגענו לוודסטוק, היינו חזקות פי חצי מיליון

הוד השרון

בשנות השישים, לראשונה בהיסטוריה, פעלו תנועות מחאה רבות שדרשו שוויון זכויות, וביניהן גם את שחרור האישה. הפמיניסטיות דרשו לצאת מהבית אל המרחב הציבורי, ועל רקע השינויים הסוערים, עלו על במת וודסטוק כמה מהמוזיקאיות המהפכניות אי פעם. ג'ניס ג'ופלין, גרייס סליק וג'ואן באאז היו בין הנשים הבודדות בפסטיבל: האמהות המייסדות של נשים ברוקנ'רול. ניצן פינקו על הקולות הנשים החתרניות שביקשו להביא שינוי באמריקה המסוכסכת והמדממת.

16.7.19

אבן גבירול

|

ניצן פינקו

22.7.19

בלוז בארץ כנען - הופעה

אבן גבירול

אין שפה מתאימה יותר לבלוז מאשר עברית, ואין מקום מתאים לו יותר מאשר הארץ. אפילו האזכור הראשון למילה בלוז מופיע בתנ"ך (בראשית מ"ח, ג). ירון בן-עמי, מאושיות סצינת הבלוז הישראלית, שר ערב של בלוזים עבריים, מקוריים ומגויירים.

12.8.19

ירון בן עמי

פסיכדליית נשמה

אבן גבירול

משחר ימי הרוקנ'רול מוזיקאים לבנים השאילו מה-R&B והבלוז השחורים. עם בואה של הישורת האחרונה של שנות השישים החלו מוזיקאים שחורים רבים למזג את הדברים שנוצרו עם השנים, עם מה שזוהה כ-Soul Music. מג'ימי הנדריקס וארת'ור לי של להקת Love, ועד ל- Sly & the Family Stone וה-Temptations, האנשים האלה חוללו מהפכה בתוך מהפכה. קוואמי יספר את הסיפור שלהם.

29.7.19

הוד השרון

|

קוואמי

6.8.19

פנינה ושמה ג'ניס: סיפורה של מלכת הרוק

אבן גבירול

ג'ניס ג'ופלין נמשכה למוזיקה כי העולם לא היה ברור ורק שם היא מצאה נחמה. רק שם לא היו מחסומים ועכבות, רק שם לא הייתה הפרדה גזעית, אפליה מגדרית ואי צדק חברתי. הסיפור של ג'ופלין הוא סיפור על נערה חכמה, אמיצה, ורגישה, אך גם בודדה וצמאה לאהבה ותשובה. החיפוש שלה הביא לשינויים ופריצות דרך מוזיקליות וחברתיות בשנות השישים ומעבר. תומר מולוידזון על סיפור חייה הקצרים של ג'ניס ועל גיבורות המוזיקה הבולטות של שנות השישים.

8.7.19

לוינסקי

|

הוד השרון

23.7.19

תומר מולוידזון

20.7.19

|

חמי רודנר – כיתת אמן

הוד השרון

מופע סולו בו יבצע חמי מיטב משיריו בביצועים אינטימיים ויספר על דרכו המוסיקלית המגוונת לאורך השנים, החל מ"איפה הילד" ועד לאלבומי הסולו שלו. במסגרת השיחה ישתף את הקהל בתהליכי היצירה והסיפורים הסובבים את השירים שכולם מכירים. הופעה בזווית מעט שונה, משולבת בדו-שיח עם הקהל, פתוחה לשאלות, המספקת את יצר הסקרנות הטבעי של המאזין אל מול המוסיקאי.

13.8.19

חמי רודנר

©2017 Agnes pub